Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tomáš Urban to dotáhl až do reprezentace: Hvězdě vděčím za hodně

29.06.2017 | Tomáš Vrábel

Oblékl dres Hvězdy i národního mužstva. Dvaatřicetiletý útočník Tomáš Urban má za sebou pestrou kariéru, ke které mu pomohla i účast v našem klubu.

Červenožlutý dres oblékal jako junior. „Na Hvězdě to bylo super,“ vzpomíná vytáhlý útočník, který odehrál 346 utkání v extralize, stihl nastoupit i k 7 zápasům za českou reprezentaci. 

Tomáš Urban na Hvězdu moc rád vzpomíná. Přestože v ní strávil jen krátkou epizodu své kariéry, výrazně mu pomohla. „Hrál jsem tam pod panem Brdičkou, který zároveň trénoval i chlapy. Měl jsem v něm důvěru, věřil, že by ze mě mohl být hokejista, že bych se mohl prosadit. Jako junior mě párkrát povolal i do áčka. Dával mi prostor. Všude o mě podával dobré reference, celému klubu i jemu vděčím za hodně,“ říká po letech.

Na Hvězdu přišel tehdy z Kobry, lákala ho druhá liga dospělých. Jejím hráčem byl pak řadu let. Strávil pár sezon v zámoří, ale i po návratu mu klub umožňoval hostování v jiných týmech hrající vyšší soutěž. Aby se mohl rozvíjet. 

„Byl vždycky hráčem Hvězdy a přes druholigovou Sarezu Ostrava se dostal do Benátek, kde si ho vyhlédli Bílí Tygři Liberec. Až s ním jsme řešili odstupné, domluvili jsme se přibližně na poloviční částce, než byla tabulková hodnota, sám Liberec odstupné navrhnul a dané částce jsme se dostali díky kompromisu,“ popsal přístup Hvězdy její šéf Michal Grim v loňském rozhovoru po klubový web. 

Urbanova kariéra plynula pozvolně, ovšem dostala ho až na vrchol. Nakonec si zahrál za liberecké Bílé Tygry a Mladou Boleslav. Nyní je bez angažmá a vybírá z několika nabídek. 

Onen vrchol přišel v roce 2015, kdy na turnaji Euro Hockey Tour oblékl dres národního týmu. Byl u triumfu na Channel One Cupu. „Prosadil jsem se později. Prošel jsem si vším, dostal jsem se ze samotného dna až nahoru. Byl jsem v přeboru, pak druhá a první liga, extraliga a nakonec i reprezentace. Ta byla vrcholem mé kariéry, dostal jsem se do ní ve třiceti letech a těch sedm zápasů, mi už nikdo nikdy nevezme,“ těší ho. 

Tomáš Urban je tak zářným příkladem, že i na Hvězdě lze odstartovat hvězdná kariéra.

 
 
HC Hvězda Praha - Na Rozdílu 1, Praha 6 - klub@hokejhvezda.cz RSS