Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži Hvězdy ve šlágru kola na lídra nestačili, TNP zůstává nadále stoprocentní

04.11.2017 | Matěj Drtina

Na první listopadový víkend bylo naplánováno 7. kolo Krajského přeboru Prahy mužů. Ve šlágru víkendu se střetl dosud druhý celek soutěže Hvězda "A" s TNP Praha, jež proplouvá soutěží bez ztráty bodu.

Do utkání hraném na ZS Hvězda naskočili lépe hosté. První branka padla s blížícím se koncem první periody, když tahoun TNP (tedy mužstva, jež vychází z kádru loňských Letců Letňany) Jan Mišner parádní střelou otevřel skóre. Prvních pár minut druhé třetiny opět patřilo hostujícímu celku. Hvězda se zvládla ubránit oslabení 5 na 3 a její výkon se začal posléze lepšit. Lehkou převahu zúročili hvězďáci ve 29. minutě, kdy Karel Kratochvíl vyrovnal na 1:1.

Tón hry v průběhu celého zápasu určovalo časté vylučování hráčů obou mužstev. TNP si muselo za zápas odpykat hned dvanáct dvouminutových trestů. Hráči Hvězdy na tom byli v této statistice podobně – deset dvouminutových trestů a jedno vyloučení 5 plus do konce za sekání dává dohromady součet 69 trestných minut! I druhé oslabení 5 na 3 domácí přežili, zejména díky kvalitnímu výkonu brankáře Vojtěcha Vokatého, který si připsal řadu povedených zákroků i jedno dvouminutové vyloučení.

Úvodní pasáž poslední třetiny probíhala ve stylu nahoru-dolů. Diváci, jichž přišla na stadion necelá stovka, viděli vyrovnaný hokej. Ve 48. minutě ovšem hosté díky tečované střele propasírovali puk za Vokatého, a když o minutu později zvýšil na 3:1 z pohledu TNP Jan Valder, zdálo se býti rozhodnuto.

A skutečně rozhodnuto bylo - v 56. minutě bylo utkání předčasně ukončeno, neboť jeden z hostujících hráčů utrpěl řeznou ránu v oblasti zápěstí. Klubem v dostatečném předstihu řádně objednaná zdravotnická služba se krátce před utkáním omluvila a bylo řečeno, že na cestě je její náhrada. Utkání tedy bylo zahájeno bez přítomnosti zdravotníka. Ten se ovšem nedostavil ani v jeho průběhu. Proto museli zraněnému hráči TNP, stejně jako dvěma zraněným hráčům Hvězdy, pomoci samotní aktéři zápasu a v prvním případě i ihned přivolaná záchranná služba, která se na stadion dostavila za několik minut. Věříme v rychlé uzdravení zraněného hráče TNP Jana Šramoty a přejeme brzký návrat na led!

Duel tak vyzněl lépe pro stále neporažené TNP Praha, které si z Hvězdy odváží výhru 3:1. Utkání samotné i dosavadní průběh sezóny hodnotil hlavní trenér Hvězdy "A" Daniel Fuks.

Jaký byl dnešní duel v porovnání s tím minulým s TNP?

TNP si dnes určitě zasloužilo vyhrát. Chtěli body víc a šli si za tím po celý zápas. Naopak když jsme hráli minulé kolo u nich, tak troufnu si říct, že jsme byli lepší, ale oni byli, bohužel pro nás, šťastnější a nakonec také vyhráli.

Co rozhodlo o tom, že TNP je zatím neporaženo?

Často o tom přemýšlím, proč se jim neustále takhle daří a platí to nejen pro tuto sezónu. Možná hrají více jako tým, víc kombinačně. Mají v týmu střelce, umějí využívat šance i přesilovky. Těžko říct... Nám chybí vždycky kousek, vždycky tam je něco, v čem jsme horší. Letos jsme zlepšili soudržnost týmu, zatím nám to ale k výhře nad TNP nepomohlo. Nicméně stále mě mrzí, že jsme prohráli první zápas u nich. Dnes byli jasně lepší oni.

Jak hodnotíte začátek sezóny?

Šli jsme na led v půli srpna. Něco jsme odtrénovali, měli jsme i dvě přípravná utkání proti Rakovníku, která jsme obě vyhráli. Po první čtvrtině soutěže jsme byli kvůli remíze s Kobrou a prohrou s TNP tři body v mínusu a věřili jsme, že dneska to bodové manko stáhneme. Bohužel se to nepovedlo...

Jak vidíte úroveň letošního Krajského přeboru Prahy?

Soutěž se odpadnutím týmů Roudnice, Lomnice a Loun změnila. Ty týmy, které odpadly, byly celkem kvalitní a řekl bych, že kvalita ligy tak šla trochu dolů. Nicméně i tak jsou tady minimálně tři kvalitní mužstva – jak béčko Hvězdy, tak především TNP a zápasy proti nim mají opravdu vysokou úroveň.

Jaké to vůbec je když se hraje duel Hvězda „A“ vs. Hvězda „B“?

Myslel jsem si, že v zápasech Hvězda versus Hvězda bude panovat veliká rivalita a je pravda, že první zápas byl hodně vyhecovaný. Možná to bylo způsobené i tím, že náš bývalý trenér Karel Najman stál na druhé střídačce. Ten druhý zápas, který skončil 9:0 v náš prospěch, byl spíš přátelák a žádnou rivalitu to nemělo.

HC Hvězda Praha "A" - HC TNP Praha 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

29. Kratochvíl (Novák) – 17. Mišner (Šulc), 48. Major (Valder), 49. Valder (Major, Novák)

Vyloučení: 10:12, navíc Čermák (HVE) 5 plus do konce