Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dani, Grim, Hradil – váleli spolu za Hvězdu, stali se mistry, nyní se jim daří v pražských S

01.06.2017 | Matěj Drtina

Hvězďácký ročník hráčů narozených v roce 2000 patří mezi to nejlepší, co náš klub z hlediska hokejového umění a talentu vyprodukoval. V žákovských kategoriích tento ročník porážel nejlepší mužstva v zemi a v roce 2011 dokonce zvítězil na Mistrovství ČR 5. tříd.

Řada hvězďáckých „dvoutisícovek“ nyní skvěle reprezentuje náš klub v té nejvyšší úrovni mládežnického hokeje – příkladem budiž Miroslav Dani (SD Sparta), Jan Grim, Damien Hradil, Petr Klepáček, Tomáš Searle, Šimon Vlček (všichni SD Slavia), Martin Schönbauer (SD Letňany) nebo Noemi Neubauerová (Gunnery, USA).

První trio jmenovaných – útočníci Dani, Grim a Hradil – budili u soupeřů při působení na Hvězdě v žákovských ligách díky své ofenzivní síle respekt i stav nejvyšší pohotovosti. Nyní se těmto hráčům daří v Extralize staršího dorostu v dresu Sparty, respektive Slavie. Dani s Grimem již dokonce poznali, jaké to je obdržet nominaci do mládežnické reprezentace ČR. Dejme nyní prostor samotným hráčům, aby na svůj mateřský klub zavzpomínali i prozradili cíle do budoucna

Miroslav Dani: „Na své působení na Hvězdě vzpomínám velice rád, výsledky klubu stále sleduji a pokud mi to čas dovolí, zajdu se i podívat na některé zápasy. Za vše, co jsem do této doby dokázal, vděčím především trenérům z Hvězdy. Na co se s jistotou nedá zapomenout je vítězství na Mistrovství republiky 5. tříd v Karlových Varech pod trenéry p. Grimem a p. Škripkem. Velká škoda byla, že jsme následující rok nedokázali obhájit titul na MČR v Brně, kde to bylo v našich silách, ale skončili jsme „až“ na 3. místě. Nesmím opomenout také nezapomenutelného prodejce hokejové výstroje a brusiče bruslí na Hvězdě Martina Vecka.

Do Sparty jsem z Hvězdy přišel do mladšího dorostu a rychle jsem se zde zabydlel díky dobré partě i trenérům. Hned v první sezóně na Spartě se nám podařilo vyhrát Extraligu mladšího dorostu pod vedením trenéra Nedvěda. Mé cíle nyní jsou především se prosadit v následující sezóně ve sparťanském starším dorostu a následně zabojovat o místo v sestavě juniorů, což v konkurenci, která tady je, nebude nic jednoduchého.“

Jan Grim: „Na Hvězdu mám řadu kladných vzpomínek. Zaprvé jsem zde hokejově začínal a naučil se hrát hokej lépe než mnoho vrstevníků z větších klubů díky prostředí, které Hvězda hráčům poskytuje. Trenéři na Hvězdě mají na jednotlivé kluky více času, všichni mají na trénincích i v zápasech dostatek prostoru, na hráče není vyvíjen takový tlak a hráči, kteří vynikají, jsou posouváni mezi starší kluky. Rád samozřejmě vzpomínám na vítězné MČR, kde jsme největším klubům v zemi vypálili rybník a získali zlaté medaile.

Na Slavii jsem spokojený a uvidím, kam mě život a hokej zavede dál. Kdyby se mi naskytla příležitost zahrát si v zámoří v nejlepší juniorské lize světa, tak bych za ní určitě šel. Kemp a utkání s národním týmem byla zajímavá zkušenost, zápasy proti Finsku mě sice nezastihly v nejlepší formě, ale když jsem vstřelil svůj první reprezentační gól, byl to skvělý pocit.“

Damien Hradil: „Na Hvězdě jsem se naučil všechny základy hokeje, které se mi teď na Slavii hodí a i díky nim jsem teď zde. Tréninky máme tvrdé, suchá příprava je tudíž o to těžší, ale celkově jsem tu spokojený a věřím, že působení tady mě posune v kariéře dál.“

Tak hodně štěstí v dalších hokejových krocích a věříme, že hokejová kariéra nejen těchto hvězďáků z ročníku 2000 bude přinejmenším tak úspěšná, jako byla doteď!

Foto - FB Juniorský hokej

 
 
HC Hvězda Praha - Na Rozdílu 1, Praha 6 - klub@hokejhvezda.cz RSS