Matěj Drtina |

7. třída veze ze švýcarské Bellinzony zlato!

Hned dvě naše kategorie - 4. a 7. třída - vyrazily na konci sezóny za zahraniční zkušeností na turnaj do švýcarské Bellinzony, kterého se tradičně každý rok účastníme. A pro sedmáky to byl trip mimořádně vydařený, neboť zpátky do Prahy přivezli zlaté medaile!

Sedmáci vyrazili na jih Švýcarska, do Bellinzony - hlavního města italsky mluvícího kantonu Ticino - o prodlouženém velikonočním víkendu. Mezinárodního turnaje Young Snakes U13 - Memorial Enea Droz se účastnilo celkem 10 mužstev rozdělených do 2 základních skupin po 5 týmech. Hvězda se ve své skupině utkala s domácí Bellinzonou, dále švýcarskou Basilejí, Neuchatelem a slovinským Bledem. Ve druhé skupině byly známé švýcarské hokejové značky Ambri-Piotta, Lugano a Fribourg, dále francouzská Paříž a čeští Oceláři Třinec.


Každé utkání se hrálo na dva samostatně bodované poločasy a bilance Hvězdy po čtyřech dvoj-duelech byla 3 výhry - 4 remízy - 1 porážka a solidních 10 bodů na kontě. Stejný bodový zisk hlásil ve “hvězďácké” skupině také Bled, takže o pořadí muselo rozhodnout kritérium skóre vzájemného zápasu. Díky tomuto Hvězda slovinského soupeře přeskočila a umístila se na 1. místě základní skupiny, což znamenalo postup do finále! Ve finále čekal tým trenéra Jiřího Katze pikantní český souboj proti Ocelářům Třinec, kteří suverénně ovládli svou skupinu. Těsný průběh finálového klání nakonec zvládla na svou stranu převrátit Hvězda, která porazila Třinec 2:1 a z Bellinzony si tak odváží zlaté medaile!


Jak hodnotil turnaj hlavní trenér sedmáků Jiří Katz? „Na turnaj do Švýcarska jsme jeli s tím, že formu máme a chtěli bychom tam něco uhrát. Pomýšleli jsme na boje o medaile a od samého začátku jsme se tomu podřídili. Utvořila se tam skvělá parta, v týmu byla chemie. Kluci pochopili věci, co jsme si říkali ohledně týmovosti, že v týmu má každý svoje místo a svou cenu. Měli jsme to postavené na týmovosti, ne jednotlivcích, a právě komplexní týmovou prací jsme nakonec došli až na příčku nejvyšší. Finále s Třincem bylo vrcholem, kluci tam nechali maximum, věřili si, štěstí měli na svojí straně a nakonec dokázali takového giganta, jakým Třinec je, porazit.


A jaká byla vlastně celá sezóna 7. třídy pohledem hedkouče Katze? „Vstup do soutěžního období nebyl vůbec dobrý, hledali jsme se. Bylo to i poznamenáno odchodem několika hráčů kteří patřili ke stěžejním bodům týmu, s čímž jsme se dlouho srovnávali. Podzim pak byl jak na horské dráze, nahoru dolů. Od listopadu do Vánoc to bylo asi nejtěžší období, tam se nám nedařilo, měli jsme špatné výsledky, psychicky to bylo náročné a atmosféra v týmu nebyla dobrá. Pomohl nám ale vánoční turnaj v Kolíně a od ledna se začala výkonnost zvedat a společně s tím přicházely i výsledky. Druhou polovinu soutěže jsme hráli v rámci nadstavby s horšími mužstvy, tým sbíral zkušenosti s hraním proti starším hráčům, kteří soupeři ve velké míře nasazovali. Kluci se začali zvedat psychicky, práce se zlepšila, od ledna prohráli jen jednou a šlo to všechno správnou křivkou nahoru. Se závěrem soutěže můžeme být spokojeni. Všem klukům patří dík a zároveň jim přeji, aby na sobě dál pracovali a věděli, že tvrdá práce, pokud ji budou věřit, nese výsledky.