Matěj Drtina |

A-tým postupuje přes Kutnou Horu do čtvrtfinále KLM!

Hvězďácké áčko zvítězilo v neděli v Kutné Hoře 1:3, celkově tak poráží v předkole play-off Sršně 2:1 na zápasy a postupuje do čtvrtfinále středočeské krajské ligy. V něm se utká s vítězem základní části Čáslaví.

V sobotu 10. února zakončil A-tým Hvězdy - již s jistotou postupu do předkola play-off - základní část KLM těsnou prohrou 3:4 po samostatných nájezdech s Mělníkem. Ze tří možných soupeřů pro předkolo (Kutná Hora, Vlašim a Mělník) přisoudil tento výsledek Hvězdě Sršně z Kutné Hory, přičemž start série byl na plánu již na úterý 13. února.

Hvězdě se vstup do série vydařil - využila výhodu domácího ledu a Kutnou Horu v úvodním duelu porazila přesvědčivě 6:1. Největší bodový přínos na výhře měl Benjamin Velas (2+2) a Filip Čmejla (1+2), spolehlivý výkon s jedinou obdrženou brankou pak předvedla hvězďácká gólmanská stálice Vojtěch Vokatý.

Jelikož se série předkola KLM hrají na 2 vítězné body, mohla Hvězda o svém postupu rozhodnout již v pátek 16. února na ledě soupeře. Po základní hrací době svítil na tabuli stav 2:2, následné 10-minutové prodloužení branku nepřineslo a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich byly úspěšnější kutnohorští hokejisté, série byla vyrovnána na 1:1 a rozhodnout se tak muselo v neděli 18. února, opět na ledě Středočechů.

Svěřenci lodivoda Jiřího Katze předváděli v rozhodujícím duelu od úvodní minuty odhodlaný a soustředěný výkon. Před pěknou návštěvou 300 diváků otevřel skóre v 16. minutě hvězďák Ondřej Veverka, ve 35. minutě zvýšil na 0:2 při přesilovce 5 na 3 obránce Marek Klement a v 46. minutě přidal další gólovou pojistku na 0:3 Lukáš Procházka. Čisté konto skvěle chytajícímu Vokatému vzali domácí až v 60. minutě, když korigovali na 1:3, nicméně radost z toho hlavního - postupu do čtvrtfinále krajské ligy - to hvězďákům vzít nemohlo. Ošklivé krvavé zranění v obličeji utrpěl při tomto duelu náš útočník Matouš Cvikl, kterému přejeme brzké uzdravení!

Náročný program v "NHL režimu" však pokračuje dál - ve čtvrtfinále narazí Hvězda na vítěze základní části Čáslav. První duel je na programu již v úterý 20. února od 18:45 na ZS Hvězda, následný druhý a případně rozhodující třetí mač se odehraje na ledě soupeře v pátek 23.2., respektive neděli 25.2..

Přijďte podpořit A-tým Hvězdy v úterý 20. února od 18:45 na ZS Hvězda a dohnat ho k vítěznému vstupu do čtvrtfinálové série!