Matěj Drtina |

Hodnocení sezóny mládeže: 2. až 8. třída

Sezóna 2022/2023 je u svého konce, přichází čas na zhodnocení očima těch nejpovolanějších - hlavních trenérů jednotlivých tříd. V prvním díle hodnocení sezóny mládeže se zaměříme na mladší kategorie - konkrétně ročníky 2009 až 2015.

8. třída (ročník 2009) - hodnotí hlavní trenér Josef Reigl: 

Ročník 2009 má za sebou vydařenou sezónu. V první polovině soutěže změřil naši hráči síly s nejlepšími týmy v ročníku (se Slavií, Spartou, Plzní...) a nevedli si vůbec špatně. V druhé polovině sezóny kluci hráli se soupeři odpovídající výkonnosti a umístili se na pěkném 2. místě tabulky. Souběžně zvládli odehrát dlouhodobou turnajovou soutěž, v které sbírali cenné zkušenosti a také slušné výsledky. Pomyslný vrchol sezony zažili hráči na přelomu roku, kdy se zúčastnili turnaje na Floridě. A zaslouženou odměnou za poctivou práci byl skalp týmu Slavie (2:0) na závěrečném dubnovém turnaji.

7. třída (ročník 2010) - hodnotí hlavní trenér Libor Rambousek: 

Hodnocení sezony ročníku 2010 bych rozdělil do tří fází. Tou první je přípravné období, kde jsme se z důvodu zařazení ročníku do dvouročníkové kategorie starších žáků snažili odehrát co možná nejvíce zápasů s kvalitními soupeři - ač se střídavými úspěchy. Druhá fáze, tj. začátek mistrovských soutěží, se nám, z důvodu uvedené kvalitní přípravy a i toho, že se nám vyhýbala zranění, povedla až nad očekávání, byl jsem spokojený s naší předváděnou hrou i s výsledky. Toto období trvalo pouze do konce roku 2022. Ve třetí hodnocené fázi, tj. od začátku roku 2023 do konce sezony, se bohužel začaly kupit omluvenky a počet hráčů jak na tréninky tak na zápasy nebyl dostačující a v nemnoha případech nám vypomáhaly mladší i starší ročníky, za což bych jim rád tímto poděkoval. V tomto období už naše hra nebyla dle mých představ. Nakonec celou sezonu musím hodnotit kladně a mám velkou radost z výkonnostních posunů u většiny hráčů. Průběžně jsme si sezonu zpestřovali soutěží DTS, domácími, ale i zahraničními turnaji, kde jsme utužovali náš kolektiv. Doufám, že budou mít kluci dost motivace na jejich rozvoj i do další sezony.

6. třída (ročník 2011) - hodnotí hlavní trenér Jiří Katz: 

Od začátku působení u ročníku 2011 jsem se snažil s týmem pracovat nejen na hokejových dovednostech, ale i lidských vlastnostech a týmovosti. V závěrečné části sezóny byl pokrok v tomto ohledu vidět - zejména na nedávném turnaji ve Švédsku kluci drželi při sobě a dokázali, že když chtějí, tak to jde. Rád bych na to navázal i do další sezóny, aby hráči věděli, že v hokeji výsledky je jedna věc, ale minimálně stejně důležité je chování v týmu a užívání si daného sportu. Co se týče sportovních výkonů, tak začátek sezóny byl rozpačitý, ale postupně jsme se v průběhu podzimu rozjeli a do Vánoc to bylo velice dobré. V novém roce to bylo už roztrhanější, chvíli se dařilo, chvíli ne. Museli jsme často kvůli různým nemocem i prázdninám alternovat se sestavou, což se na hře trochu podepsalo. V průběhu sezóny měli možnost si zahrát a ukázat se všichni hráči, což je dobře. Teď už je na čase se začít připravovat na další sezónu, která bude zase o něco náročnější, hokejovější a bude vyžadovat práci navíc. Celkově jsem se sezónou spokojený a věřím, že se na to podaří v té nadcházející navázat.

5. třída (ročník 2012) - hodnotí hlavní trenér Jan Vávra:

Odehranou sezónu hodnotím určitě pozitivně už kvůli tomu, že vidím velký posun všech hráčů vpřed a co je důležitější je to, že i přes odchod šikovných hráčů jsme dokázali zformovat tým, který funguje jak na ledě tak i mimo něj. Od začátku sezóny jsme se stále ještě srovnávali s hrou na celé hřiště a ne vždy to bylo jednoduché. O to víc mě těší, když jsem viděl, jak jsme hráli na konci sezóny - za to bych chtěl celému týmu poděkovat, protože díky jejich poctivé práci jsme mohli hrát vyrovnané zápasy se všemi týmy v tabulce. Jako jediné negativum vidím velký počet omluvenek v závěru sezóny. Nyní se připravujeme na turnaj v Itálii, kam jedeme s jasným cílem - přivézt si krásné zážitky a hrát co nejlepší hokej.

4. třída (ročník 2013) - hodnotí hlavní trenér Jan Látal:

Sezónu čtvrťáků hodnotím pozitivně. Potýkali jsme se opět se stejnou „písničkou“ týkající se negativních následků covidové pauzy, které jsme se snažili minimalizovat - zaměřovali jsme se hlavně na bruslení na velké hřiště, protože v průběhu sezóny jsme hráli utkání jak formou minihokeje, tak na celé hřiště. Ke konci sezóny už byl znatelný ohromný skok u kluků a holek. Hráči navíc zapracovali na své samostatnosti, v kabině se zvládají již převlékat bez rodičů a část hráčů i poctivě natrénovala zavazování tkaniček u bruslí, za což jim dávám palec nahoru. Děkuji hráčům za jejich snahu, rodičům že vodili děti co nejvíce to šlo a asistentům za spolupráci v této vydařené sezóně. 

3. třída (ročník 2014) - hodnotí hlavní trenér Jan Látal:

Také sezónu u 3. třídy hodnotím velice kladně. Ze začátku jsme proti top týmům jako Sparta nebo Slavie prohrávali větším rozdílem, od poloviny sezóny jsme už s nimi ale hráli vyrovnané zápasy a některé byly i vítězné. Kvůli covidové pauze bylo vidět, že dětem chybí koordinace pohybu, základy bruslení a další hokejové dovednosti - a na to jsme se zaměřelili. Kluci a holky udělali velký pokrok a zvláště ti, kteří chodili pravidelně, se neuvěřitelně zvedli. I přes menší úvodní problémy si rodiče i děti nakonec zvykli na nastavené tempo a viděli, že to je ta správná cesta. Závěrem se sluší poděkovat hráčům, kolegům asistentům i rodičům.

2. třída (ročník 2015) - hodnotí hlavní trenér Jaromír Látal:

Celkově sezónu hodnotím pozitivně, i když prvních pár měsíců byl u této kategorie znatelný „covidový deficit“ zejména v bruslení. Zvyknout si na nastolené tempo a disciplínu v tréninku bylo výzvou pro některé hráče i rodiče. Celkově se nám podařilo sehrát 35 utkání a výkonnostně i výsledkově jsme se v průběhu sezóny zlepšovali. U hráčů, kteří chodili pravidelně a trénovali poctivě, je vidět velký pokrok. Těší mne, že děvčata a kluci vytvořili dobrou partu. Je potřeba poděkovat jak hráčům, tak rodičům a kolegům trenérům za sezónu.