Matěj Drtina |

Hvězďácké TOP momenty roku 2023

Rok 2023 je za námi a hvěždácká komunita se v něm rozhodně nenudila. Radostná vítězství, hořké porážky, desítky hodin poctivé práce na trénincích, spousta společných nezapomenutelných zážitků, nové hokejové zkušenosti ze zahraničí - to vše zažili hvězďáci v uplynulém roce 2023. V rámci jeho rekapitulace jsme vybrali 7 nejvýraznějších momentů.

Stříbrná jízda juniorů

Junioři v sezóně 2022/23 dosáhli skvělého úspěchu, a to když dokráčeli až do finále Regionální ligy juniorů. Svěřenci Lukáše Nedvěda ovládli základní část, následnou 10-kolovou nadstavbou prošli bez porážky a v semifinále soutěže porazili Hronov 2:0 na zápasy, díky čemuž Hvězda postoupila do finále proti Třemošné. Ve finále nakonec naši junioři podlehli Třemošné 2:0 na zápasy a jejich fenomenální tažení tak dostalo stříbrnou tečku. Bonusem za skvělé výkony juniorů byla skutečnost, že závěrečné březnové play-off boje na ledě Hronova, Hvězdy i Třemošné odehráli hvězďáci před zrakem několika stovek diváků za výborné atmosféry.

Sestup dorostu z extraligy se vztyčenou hlavou

V roce 2022 se podařilo dorostu Hvězdy extraligovou působnost navzdory tvrdému ne-sestupovému klíči zachránit, v roce 2023 už bohužel nikoliv. Co je však třeba jedním dechem dodat - jednalo se o sestup se vztyčenou hlavou. Dorostencům se sice podařilo díky umístění v rámci nadstavby vyhnout přímému sestupu z extraligy, která se zužovala z 24 týmů na 20. Svou příslušnost ale museli obhájit v březnovém play-down proti Litvínovu. V něm Hvězda třikrát těsně favoritovi podlehla a 13. března 2023 tak přišel sestup z extraligy do ligy dorostu.

Dotahovací jízda A-týmu do play-off

Ještě v listopadu 2022 byl A-tým Hvězdy na chvostu středočeské krajské ligy a tížila ho hrozba baráže o udržení. Pak ale tým vedený Jiřím Katzem naplno zapnul motory a zahájil senzační dotahovací jízdu vstříc účasti v play-off. V závěru základní části v lednu a únoru 2023 bodovala Hvězda v 6 z posledních 7 duelů a na poslední chvíli proklouzla do předkola play-off, čímž úspěšně (ač také s notnou dávkou štěstí) zakončila skvělý sezónní comeback. V předkole play-off následně Hvězda podlehla Velkým Popovicím 1:2 na zápasy.

Barážový (neúspěšný) boj 9. třídy o extraligu

Od začátku ledna až do konce března 2023 deváťáci Hvězdy, tedy ročník 2008, v lize pouze vítězili a dosáhli parádní šňůry 19 výher v řadě. Velkou motivací bylo zabojovat o postup do nově vytvářené extraligy 9. tříd - a Hvězda po postupu skutečně (téměř) sahala. Hvězďáci totiž ovládli svoji skupinu Soutěže 9. tříd, díky čemuž si vysloužili účast v baráži hrané na přelomu března a dubna. V té Hvězda ze tří soupeřů porazila „pouze“ Jaroměř, s Rytíři Kladno a Havlíčkovým Brodem naopak těsně prohrála, což znamenalo, že parádní jízda sezónou skončila těsným ne-postupem do nejvyšší soutěže. 

Vydařené zahraniční tripy hvězďáků 

Rok 2023 byl zahájen s účastí hvězďáckého ročníku 2009 na turnaji na americké Floridě. A během následujících měsíců se celá řadě našich kategorií vydala za cennou zahraniční zkušeností do různých koutů Evropy, přičemž v několika případech se podařilo Hvězdě z hokejového turné v cizině přivézt zpět domů i cenný kov. Na konci března odletěl ročník 2011 do švédského Stockholmu, kde vybojoval stříbrné medaile. Stříbro získal na jaře také ročník 2010 na turnaji ve švýcarské Bellinzoně, kde se několik dní předtím zúčastnila turnajového klání také 4. třída (ročník 2013). Ročník 2012 vycestoval do severoitalského Brunnecku, přičemž na sever Itálie zavítal koncem srpna také ročník 2013, který tam vybojoval stříbro. Na začátku září pak 9. třída statečně bojovala ve Stockholmu na turnaji Sweden Hockey Trophy. 

Dívčí hvězďácká stopa v reprezentacích

Každá nominace současného či bývalého hvězďáka do jednoho z reprezentačních výběrů je velmi cenná, a k naší radosti je těchto momentů v poslední době poměrně dost. Zvláště silná je hvězďácká stopa v dívčích reprezentačních výběrech. Již několik let patří mezi opory české ženské reprezentace dvě naše odchovankyně - Noemi Neubauerová a Dominika Lásková. V českém ženském výběru na zimní univerziádě konané v lednu 2023 byla hráčka juniorů Hvězdy Barbora Hrůšová a další bývalá hvězďačka Barbora Patočková. Jen před několika dny byla zveřejněna nominace na MS žen do 18 let a v českém výběru je odchovankyně Ellen Jarabková (coby nejmladší hráčka týmu) a brankářka dorostu Hvězdy Daniela Nováková. A pozvánku do české dívčí reprezentace do 16 let obdržela také další brankářka Hvězdy - Stella Gabrielová z 9. třídy. Hvězďácká stopa zejména v dívčích reprezentacích sílí a máme z toho velkou radost!

Zakončení roku 2023 na 1. místě v podání juniorů a 9. třídy

Juniorům a 9. třídě se podařilo zakončit rok 2023 ve stylu - obě tyto kategorie totiž figurují na 1. místě tabulky příslušných soutěží, respektive dílčích skupin. 9. třída se momentálně valí na vítězné vlně která momentálně čítá již 11 duelů, a zaslouženě je tak na čele Ligy 9. tříd skupiny 3. To samé platí i o juniorech, jejichž desetizápasová vítězná šňůra sice nedávno skončila po prohře se Slaným, ale kalendářní rok se juniorům podařilo zakončit vítězstvím 4:2 v derby přímé bitvě o čelo tabulky s Kobrou. Jen tak dál!