Matěj Drtina |

Medailistka z MS U18 Ellen Jarabková: Až teď si uvědomuji, co jsme dokázaly

Na Hvězdě je 15-letá Ellen Jarabková odmala, v klubovém dresu toho už zažila mnohé. Dosavadním highlightem její kariéry je však akce reprezentační, a to nedávno skončené dívčí MS do 18 let, na kterém se Ellen podílela - coby nejmladší členka českého týmu - na zisku historického stříbra. Nejen o tom hovoří v rozhovoru pro náš web.

Jak vzpomínáš s odstupem pár týdnů na dívčí mistrovství světa U18? Jaké momenty Ti nejvíce utkvěly v paměti?
Možná až teď si teprve uvědomuji, co jsme jako tým s holkami dokázaly. Vzpomínám na mistrovství velmi pěkně, tolik zážitků jsem ještě nikdy nezažila. Nejlepšími momenty bylo play-off, vyhrát zápasy nad favorizovanými týmy a vyřadit je tak z boje.

Bylo náročné si zvyknout na úroveň mistrovství světa? A lišila se od sebe nějak významně hra top států se kterými jste hrály?
Nejdříve jsem si musela vůbec zvyknout na herní úroveň s holkami v týmu Česka - většina z nich už působí v zahraničí a je starší než já. Ale nějak příliš náročné to zvykání si na úroveň nebylo. Samozřejmě hra jednotlivých států se od sebe trochu liší, každý stát má v sobě nějakou jedinečnost. Například u USA to byla přesnost, komunikace, hravost, u Švédska zase dravost, touha, spolupráce...

Vnímaly jste coby tým pozornost, které se vám od české veřejnosti zejména v play-off dostávalo? Jak se Tobě osobně hraje pod větším tlakem a za pozornosti více diváků? 
Je to neskutečné hrát pod větší sledovaností diváků, kteří se přijeli podívat právě na nás nebo to sledovali u televizních monitorů. Moje pocity? Ani jsem to tolik nevnímala, zkrátka hrála jsem nejlépe jak jsem mohla a užívala si atmosféru velké haly.

Světový šampionát pro Tebe musela být skvělá zkušenost - co všechno si z toho odnášíš? (kromě stříbrné medaile :-)
Ano, jistě to byla obrovská zkušenost za kterou je velká oddřená práce za podpory rodičů a bráchy. Zárověň i atmosféra šampionátu byla úžasná. Na hotelu byl náš tým ubytován s Finkami a Švédkami. S holkami jsme se spřátelily a stále jsme v kontaktu. Tak je super, že můžeme své zážitky stále sdílet i takhle po šampionátu

Jak zatím hodnotíš letošní sezónu u 9. třídy Hvězdy? Dáváte si nějaké cíle pro závěr sezóny s 9. třídou?
Je to změna, téměř už od začátku mé kariéry jsem začínala s týmem ročníku 2008, se kterým jsem si to velmi užila a vážím si toho, že mě kluci a trenéři brali mezi sebe až do 9. třídy, kde nám o kousek uniklo vybojovat extraligu. S ročníkem 2009 se znám jako malá a z potkávání se na zimním stadionu. Kluci jsou fajn a jsem ráda, že mě tak rychle přijali. Tento rok bychom chtěli zabojovat o extraligu. Momentálně jsme na prvním místě v základní skupině, tak snad to vyjde a budeme mít šanci si zahrát proti extraligovým týmům.

Na jaké momenty které jsi dosud v kariéře s Hvězdou zažila vzpomínáš nejvíce?
Jak jsem už zmínila, velmi ráda vzpomínám na minulou sezónu, kde to byl opravdu kousek od toho si pěkně zakončit sezónu vybojováním extraligy. Hezký moment s ročníkem 2008 byl taky Turnaj o Pohár Prahy 6, kde jsme byli stříbrní a byli dobrým rivalem Bílým Tygrům z Liberce. Vzpomínám i na zahraniční výlety s Hvězdou do zámoří do Detroitu, do Švédska a další...

Jaký je Tvůj plán pro následující roky v Tvé hokejové kariéře? Máš nějakou vysněnou cestu?
Tak vzhledem k nadcházející sezóně bych ještě ráda zůstala v České republice a dostala se na Hvězdě do týmu dorostu. No a teď aktuálně je cílem dostat se na střední školu. Ráda bych zůstala v ČR co nejdéle, pokud budu mít možnost hrát s kluky. A další budoucnost? Plány nějaké určitě mám - ze všeho nejvíce mě láká zahrát si univerzitní hokej a samozřejmě kdo by nechtěl do nově vytvořené ženské zámořské PWHL.