Matěj Drtina |

Mládežnické soutěže vrcholí - v play-off jsou 9. třída, dorost i junioři Hvězdy!

Březen již tradičně patří v českém hokejovém prostředí play-off bojům, a platí to nejen o seniorské extralize, ale také o mládežnických soutěžích. Závěrečné boje v rámci nadstavby či play-off se týkají i všech tři nejstarších hvězďáckých mládežnických kategorií, tedy 9. třídy, dorostu i juniorů.

Přestože byl na začátku sezóny jasně daný postupový klíč z nižších mládežnických soutěží, tak v březnu 2024 rozhodl výkonný výbor Českého hokeje o rozšíření některých mládežnických soutěží od příští sezóny, přičemž změny se týkají Extraligy 9. tříd, Ligy dorostu a Ligy juniorů. Automaticky se tím musel změnit i postupový klíč v rámci nižších soutěží - kterých se účastní mj. hvězďácké kategorie.


9. třída zakončila základní část tento víkend, a to vítězně - v derby na ledě Letňan zvítězila 2:7 a celkově skončila s bilancí 27 výher - 3 porážky suverénně na prvním místě skupiny 3 Ligy 9. tříd. Díky prvenství v základní části si deváťáci zajistili postup do závěrečné skupiny o postup do extraligy 9. tříd, ve které se utkají dvojkolově s Třemošnou, Říčany a Pískem (celkem 6 utkání). Vítěz této skupiny si zajistí postup do extraligy, mužstva z druhých příček pak sehrají jedno kolo play off na tři vítězná utkání a vítězové těchto sérií také postoupí mezi elitu, čímž se rozšíří počet mužstev v extralize 9. tříd z 24 na 30.


Postup do play-off si o víkendu zajistili také naši dorostenci, kteří na závěr základní části podstoupili přímý souboj o poslední postupovou příčku v rámci Ligy dorostu - skupiny Západ na ledě Písku - a ve kterém zvítězili 3:6. Ve čtvrtfinálové sérii narazí Hvězda na vítěze východní skupiny soutěže - Vsetín. Jak hodnotí závěr základní části trenér dorostu Josef Reigl? „Tým dorostu měl základní a motivační cíl dostat se do play off. V průběhu sezóny jsme se pohybovali střídavě na vlnách výher i proher. Ta nejdelší série - osmizápasová šňůra výher s plným počtem bodů z ledna a února - nám hodně pomohla. První zápas “play-off” v Písku jsme zvládli a teď je na řadě další soupeř. Vsetín ukázal v základní části svoji kvalitu, dobrou organizaci hry, velmi silný první útok a dobrého brankáře. Naším úkolem je najít jejich slabé místo.“


Juniorům skončila základní část již před měsícem (zakončili ji s bilancí 19 výher - 3 prohry a na prvním místě tabulky) a od té doby bojují v rámci 6-členné nadstavbové skupiny č. 13 Regionální ligy juniorů. Jejich soupeři jsou Klášterec, Most, Litoměřice, Letňany a Sokolov (Karlovy Vary “B”) a Hvězda zatím prochází nadstavbou s čistým štítem. Junioři již odehráli 8 z 10 duelů nadstavby - a všech 8 vyhráli za 3 body, navíc s dominantním skóre 49:14. K jistotě prvenství v nadstavbě potřebuje Hvězda získat ještě alespoň jeden bod z posledních dvou kol, v nichž je čekají těžcí soupeři - v předposledním kole Hvězda přivítá druhé Letňany, poslední kolo pak odehraje na ledě třetího Sokolova. Rozhodnutí VV Českého hokeje o rozšíření Ligy juniorů ze 12 mužstev na 16 znamená, že vítězové nadstaveb Regionální ligy juniorů přímo postupují o soutěž výše - junioři Hvězdy jsou tedy vytouženému postupu velmi blízko, nicméně je potřeba udělat poslední krok!


V následujících dnech bude k vidění na Hvězdě několik důležitých a napínavých play-off či nadstavbových bojů našich hvězďáků. Přijďte je podpořit a pomoct jim v cestě za postupem!


  • Čtvrtek 14. března od 17:30 - čtvrtfinále Ligy dorostu Hvězda vs. Vsetín
  • Pátek 15. března od 16:25 - 1. kolo O postup do extraligy 9. tříd Hvězda vs. Třemošná
  • Pátek 15. března od 18:55 - 9. kolo nadstavby Regionální ligy juniorů Hvězda vs. Letňany
  • Neděle 17. března od 11:40 - 2. kolo O postup do extraligy 9. tříd Hvězda vs. Říčany