Matěj Drtina |

Odchovanec Michael Hrabal vybrán ve 2. kole draftu NHL Arizonou Coyotes

Brankář a náš odchovanec Michael Hrabal byl vybrán v rámci draftu NHL 2023 ve 2. kole na 38. pozici Arizonou Coyotes coby druhý letos nejvýše umístněný brankář a historický třetí nejvýše draftováný český gólman!

Michael Hrabal (ročník 2005), jenž začínal s hokejem na Hvězdě a působil zde až do starších žáků (než se přesunul na Spartu), patřil mezi největší české naděje v rámci draftu NHL 2023, který se letos konal v Nashvillu. Progńozy pro draft ho řadily na hranici 1. a 2. kola, a nakonec k tomu tak skutečně bylo, neboť si ho z 38. místa vybrala Arizona Coyotes.


Hrabal letos působil v americké juniorské soutěži USHL v týmu Omaha Lancers a svými výkony si vysloužil pozici v All-USHL Rookie First Teamu. Vidět byl i na mistrovství světa U18 v dresu českého týmu, kde patřil mezi jeho nejlepší hráče a úspěšnost zákroků vytáhl přes 92 procent. 


„Draft beru jako další krůček a jako ohodnocení celé mé práce. Když zapracuju na svých slabinách, tak věřím, že mám na to mít jednou velký úspěch v NHL. Nemám žádný oblíbený tým, kde bych chtěl skončit, spíš bych si přál tým, který se bude zajímat o můj vývoj, a ve kterým bych měl budoucnost,“ komentoval Hrabal těsně před draftem pro hokej.cz. Nezapomněl při tom ocenit i přínos práce s jeho osobním trenérem a zároveň trenérem brankářů na Hvězdě Vladimírem Dohnalem: „Tréninky s panem Dohnalem mi hodně pomáhají, speciálně pak oceňuji hlavně tréninky s ním mimo led, které mi strašně pomohly.“


O tom, jak 203 centimetrů vysokého Michaela Hrabala vnímají v zámoří vypovídá například výpověď jednoho z analytiků NHL.com Mikea Morreala: „Je to obr v síti a na svou velikost se velmi dobře pohybuje. Nemyslím si, že jsem viděl brankáře takové velikosti se takhle dobře pohybovat. Střelci nemají moc místa kam se trefovat. Má spoustu silných stránek a určitě má šanci stát se kvalitním startérem v NHL."


A co čeká Hrabala v příští sezóně? Od září nastupuje na univerzitu, konkrétně na University of Massachusetts, kde bude moct skloubit hraní hokeje v prestižní NCAA se studiem. „Univerzita je pro mě teď ideální, můžu hrát hokej na skvělé úrovni a zároveň získat vzdělání. Moc se na to těším,“ uzavírá Hrabal.