Matěj Drtina |

Stockholmský turnajový triumf pro 6. třídu!

Další víkend, další velký zahraniční úspěch našich hvězďáků - ročník 2012 opanoval mezinárodní vícedenní turnaj ve švédském Stockholmu a veze domů zlaté medaile!

Šesťáci se vydali na 3-denní (5.-7. dubna) turnaj U12 Lilla Resport Trophy, kterého se účastnili v nejvyšší kategorii AAA, letecky ve čtvrtek odpoledne z Letiště Václava Havla přímou linkou Praha - Stockholm. V průběhu pátku a soboty čekaly náš tým boje v rámci základní části, při nichž postupně narazil na švédské Flemingsbergs IK (prohra 1:4), Linden (výhra 7:3), Mälarö (výhra 4:0), AIK Stockholm (prohra 4:9) a slovenský Karpatský Sokol (výhra 4:1). Pozitivní bilance 3 výhry - 2 prohry tak zajistila hvězďákům postup do nedělního play-off.

V ranním čtvrtfinále Hvězda zvládla podruhé udolat Mälarö (výhra 4:3), aby pár hodin nato v semifinále vydřela další těsnou výhru, a to 5:4 v prodloužení nad norským mužstvem Hasle-Løren. Průběh obou duelů byl přitom podobný - soupeř otevřel skóre, náš tým musel celou dobu dotahovat a až v závěru (respektive v prodloužení v případě semifinále) rozhodl o svém vítězství a postupu v rámci play-off pavouku. Ve finále narazili svěřenci trenéra Josefa Reigla na Flemingsbergs, kterému měli oplatit porážku ze základní části. A odveta nemohla být povedenější - finále se proměnilo v přestřelku, ve které měla navrch pražská Hvězda, která nakonec po výhře 12:9 mohla slavit vele-cenný turnajový triumf!

Jak hodnotí turnaj hlavní trenér šesťáků a klubový šéftrenér Josef Reigl? „Vrchol sezóny jsme měli naplánovaný na turnaj ve Švédsku - a skutečně to vrcholem bylo. V základní části jsme třikrát vyhráli a dvakrát prohráli, přičemž jedno utkání nám nevyšlo po všech stránkách a hráči si sáhli na pomyslné dno. Ze špatné zkušenosti se ale rychle poučili a v play-off se nevzdali ani při nepříznivém vývoji utkání. Ve čtvrtfinále jsme třikrát dotahovali a nakonec vyhráli 4:3. V semifinále jsme za stavu 2:4 zvládli vyrovnat a v prodloužení jsme vstřelili zlatý gól. Velkou devizou je, že každý zápas měl jiného hlavního hrdinu a celý tým věřil, že to zvládneme. Finále ovlivnila obrovská osobní chyba brankáře soupeře, který hned po 3 minutách dostal trest do konce utkání. My jsme toho využili a mohli jsme se radovat z vítězství. Jeden turnaj nám přinesl takové množství zápasů, podnětů, motivace, zážitků a radosti - super!"

„Ročník 2012 má za sebou vydařenou sezónu. Tréninková účast během sezóny byla dobrá, nasazení kvalitní a píle viditelná. V soutěži měl tým pozitivní zápasovou bilanci (výhry versus prohry) a výkonnostní progres byl znatelný,“ rekapituluje povedenou sezónu 6. třídy trenér Reigl. Jen tak dál!