Matěj Drtina |

Vydařený Mač podzimu! Áčko uspělo v bitvě, chce ale vyhrát celou válku!

Lépe snad dlouho očekávaný „Mač podzimu“ mezi A-týmem Hvězdy a TNP Praha dopadnout nemohl. Výborný výkon a bojovnost hvězďáků, vítězství 6:2, skvělá podpora od diváků na stadionu, vítězný křest nových dresů…

Na 150 přítomných diváků vytvářelo duelu od počátku skvělou kulisu, kterou si hráči užívali a po zápase i náležitě ocenili (viz níže). Hvězda, oděna do nové třetí sady dresů bílé barvy, na svého soupeře od úvodního buly vletěla a v 8. minutě vedla po brankách Nacházela a Hlaváče už 2:0. Hostům se sice podařilo vstřelit na závěru 1. třetiny „gól do šatny“ a snížit na 1:2. Ve 2. a 3. periodě ale domácí potvrdili svou převahu dalšími brankami, dobře zareagovali i na přitvrzení hry ze strany soupeře a po 60 minutách se tak mohli radovat z přesvědčivého vítězství 6:2. Z individuálního hlediska byli nejvíce tříbodoví hvězďáci útočník Matouš Cvikl (0+3) a obránce Marek Šonský (2+1) a jistota v brance - Vojtěch Vokatý - jenž v duelu předvedl celou řadu famózních a veledůležitých zásahů.

„Za kluky a celou Hvězdu jsem moc šťastný. Síla týmu byla obrovská, hráli jsme naši hru a takhle bychom měli pokračovat i dál. Odvedli jsme parádní práci. Chtěl bych všem fanouškům kteří nás přišli podpořit poděkovat. Jsem rád, že jsme nové dresy pokřtili vítězstvím,“ hodnotil po utkání hlavní trenér Hvězdy Jiří Katz.

Při absenci kapitána Hvězdy Daniela Fukse měl céčko na dresu další zkušený útočník a dlouholetá opora týmu Lukáš Nedvěd, jenž okomentoval utkání následovně: „Všichni jsme podali dobrý týmový výkon. Od začátku jsme šli jasně za svým cílem. Vyzdvihnul bych famózní výkon Vokyho a obrovskou podporu od fanoušků - moc vám za ni děkujeme a zároveň vás zveme i na další domácí zápasy. Včera jsme uspěli v bitvě, ale chceme vyhrát válku!“

A jak hodnotila duel jedna z hvězd utkání Vojtěch Vokatý, jehož ve skvělém výkonu nezastavila ani dělovka do hlavy a prasklá mřížka na masce? „Rivalita s TNP se pro některé z nás táhne víc než 10 let, takže o motivaci bylo postaráno. Hráli jsme kompaktně, zodpovědně a s vysokým nasazením, dobře jsme si poradili s tvrdou hrou. Podali jsme nejlepší letošní výkon, utkání se muselo líbit. Z osobního hlediska ze sebe ještě nemám stoprocentní pocit, věřím ale, že se brzo dostanu zpátky na úroveň jako v sezóně před covidem. Závěrem bych chtěl říct, že jsme všichni z týmu rádi a vděční za podporu diváků a celkově letošní prezentaci A-týmu Hvězdy. Atmosféra na domácích zápasech s Kobrou a TNP byla skvělá, a totéž platí o myšlence vyrobit třetí sadu dresů.“

Hvězďáci, ještě jednou děkujeme za fantastickou podporu, a stejně tak vám patří díky za příspěvky pro tým do kasičky na dobrovolné vstupné. Utkání jsme si společně s vámi nesmírně užili a těšíme se s vámi při dalších zápasech áčka na Hvězdě opět na viděnou!

HC Hvězda Praha vs. HC TNP Praha 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

6. Nacházel (Cvikl, Vošahlík), 8. Hlaváč (Klečka, Vošahlík), 28. Šonský (Cvikl, Klečka), 35. Searle (Nedvěd, Grim), 40. Šonský (Cvikl, Hlaváč), 56. Velas (Šonský, Čmejla) – 19. Švaříček, 29. Božilov

Týmové pozápasové foto v plné kvalitě ZDE.