Matěj Drtina |

Dvanáctý Týden hokeje je úspěšně za námi

Přes čtyřicet účastníků zavítalo v neděli 21. ledna na ZS Hvězda na náborovou akci Pojď hrát hokej. Akce se i tentokrát povedla, byla přínosem jak pro rodiče, tak zejména pro děti, které si hokejové odpoledne pěkně užily.

První děti přicházely se svými rodiči na náš vokovický zimní stadion s více než půlhodinovým předstihem. Po obdržení hokejového dresu a dalších maličkostí, které jim hned zpočátku udělaly radost, se navíc stihly seznámit se všemi potřebnými informacemi ohledně ledního hokeje i našeho klubu. 

Program již dvanácté edice Týdne hokeje na ledě začal v 15:15 a plynulý průběh na něm zajišťovalo 12 trenérů. Kluziště bylo rozděleno do tří částí. V první z nich se konal ukázkový zápas minihokeje, který sehráli hvězďáci z 1. třídy. Zbylé dvě části byly věnovány nově příchozím. V té prostřední probíhal program pro úplné začátečníky, tzv. hrazdičkáře, a mírně pokročilé děti. V poslední části pak ti pokročilejší příchozí bruslaři měli svůj vlastní program včetně různých her, štafet a závodů.

Na Hvězdu za účelem seznámit se s ledním hokejem, zkusit si bruslení i jiné hokejové dovednosti a zažít trochu zábavy zavítalo tentokrát 43 účastníků, z toho 35 chlapců a 8 dívek. Nejmladšímu účastníkovi byly 3 roky, nejstaršímu 9 let. Největší zastoupení měly u účastníků akce ročníky 2017 a 2018 (11 hráčů z každého ročníku). U informačního stolku ve vestibulu hokejové haly každého nově příchozího malého uchazeče přivítal generální manažer klubu Ing. Michael Grim, jenž zároveň rodičům dětí zodpovídal dotazy a stručně představil fungování klubu.

Věříme, že náborová akce na našem zimním stadionu opět zaujala a byla přínosem jak pro rodiče, tak především pro příchozí děti. Těšíme se brzy na Hvězdě opět na viděnou!