Matěj Drtina |

Junioři ovládli nadstavbu Regionální ligy a slaví postup!

Díky výhře 2:1 v derby nad Letňanami si junioři Hvězdy s předstihem zajistili 1. místo v nadstavbě Regionální ligy a tím pádem postup do vyšší soutěže - Ligy juniorů. „Ty emoce jsou obrovské, několik let jsme ťukali na postupovou bránu a letos jsme ji konečně otevřeli,“ sděloval bezprostřední pocity trenér Lukáš Nedvěd

Páteční předposlední kolo nadstavbové skupiny Regionální ligy juniorů a třaskavý souboj prvního s druhým, derby Hvězda versus Letňany - duel, který mohl definitivně rozhodnout. Karty byly rozdány jasně, v nadstavbě dosud neporaženým juniorům Hvězdy (8 utkání - 8 výher bez ztráty bodu) stačilo získat proti Letňanům bod, aby mohli slavit vytoužený postup do druhé nejvyšší soutěže. Na dvě stovky diváků vytvářejících na vokovickém zimním stadionu skvělou hokejovou kulisu sledovalo od úvodního buly vyrovnanou bitvu o každý metr ledu. Ve 12. minutě otevřeli skóre hosté z Letňan, Hvězdě se i přes vytvořené šance a několik přesilových her dlouho nedařilo vyrovnat.


„Věděli jsme, že nám k postupu stačí získat jeden bod ze dvou posledních zápasů, že jsme tomu tak blízko, ale zároveň musíme udělat ten poslední krok a ten tlak tam je. První třetinu jsme byli hrozně nervózní. Snažili jsme se hráče uklidňovat a postupně to z nás během zápasu spadlo,“ popisuje vstup do utkání hlavní trenér juniorů Hvězdy Lukáš Nedvěd.


Výbuch radosti domácích hráčů i fanoušků nastal v závěru druhé třetiny, kdy skóre na 1:1 vyrovnal Vincent Frank. A krátce po druhé přestávce bylo ještě veseleji, neboť v čase 40:28 poslal Hvězdu do vedení 2:1 Adam Pírs. Po zbytek posledního dějství hvězďáci těsný náskok úspěšně hájili, a to i díky skvělému výkonu brankáře Ondřeje Hodice - s průměrem 1.31 inkasovaných branek na zápas nejlepším brankářem nadstavbové části RLJ! V čase 60:00 tedy na světelné tabuli svítil stav 2:1 pro Hvězdu a oslavy postupu mohly naplno propuknout.


Jaké byly bezprostřední dojmy hedkouče našich juniorů Nedvěda? „V první řadě se musí poděkovat všem hráčům a všem co byli okolo toho. Šli jsme si za tím celou sezónu, věděli jsme, k čemu směřujeme. Jsem strašně rád, že hráči makali tak jak makali, a že jsme zvládli postoupit - kluci si to zasloužili, Hvězda si to zasloužila. Je to obrovský zážitek. Fanoušci byli úžasní, hrozně nám pomohli, takovou atmosféru jsem na Hvězdě dlouho nezažil. Výbuch emocí jako byl při našem vyrovnávacím gólu na 1:1, to byl hukot, běhal mi mráz po zádech.“


Nutno dodat, že tým juniorů Hvězdy, dlouhodobě vedený osvědčeným trenérským tandemem Lukáš Nedvěd - Jiří Katz, pravidelně sahal po postupu několik let v řadě. Několikrát během předchozích sezón skončili junioři na prvním ne-postupovém místě, včetně loňské sezóny, kdy náš rozjetý tým zastavila až Třemošná ve finále. A nebo v jiných sezónách zhatily postupové ambice Hvězdy vnější faktory jako pandemie covidu či dopady reorganizace soutěží ze strany svazu. O to sladší je letošní dosáhnutí postupového cíle. „Ty emoce jsou obrovské. Několikrát během posledních let jsme byli opravdu blízko. Strašně dlouho jsme chodili okolo postupové brány, furt jsme na ni ťukali a letos jsme ji konečně otevřeli. Jsem vděčný, že jsme u toho s Kácou (trenérem Jiřím Katzem, pozn.) mohli být. Věřím, že příští sezónu budeme v lize důstojným soupeřem, a že budeme hrát kvalitní hokej,“ uzavírá Lukáš Nedvěd.


Zdroj foto: Michal Pěch. Kompletní fotogalerie z utkání zde.