Matěj Drtina |

Po vydařené přípravě vyhlíží A-tým start ligy

A-tým Hvězdy má za sebou vydařenou přípravu - zakončil ji s výrazně pozitivní výsledkovou bilancí a hedkouč Jiří Katz je s nasazením i výkony v přípravě spokojený. Nyní již vyhlížíme start krajské ligy, do které vstoupí Hvězda v sobotu 9. září od 18:45 na ZS Hvězda proti Rakovníku.

Hvězďácké áčko vstoupilo do přípravy na krajskou ligu již 13. srpna a celkově lze necelý měsíc této přípravné fáze označit za vydařený. Na programu bylo velké množství přípravných duelů, z nichž vyšel náš A-tým s pozitivní bilancí 5 výher (9:1 nad francouzským S24 Hockey, 5:3 nad Poděbrady, 4:3 nad Benátkami "B", 12:1 nad Žebrákem a 8:5 nad Černošicemi), 1 remíza (3:3 se Slaným - utkání nedohráno) a 1 prohra (1:6 s Velkými Popovicemi). Konkurence v týmu se zvýšila příchodem několika posil, včetně pár hráčů kteří se posunuli do A-týmu z loňského úspěšného juniorského celku Hvězdy. 

Tréninkové i zápasové nasazení bylo také na vysoké úrovni, což si ostatně pochvaloval i hedkouč týmu Jiří Katz: „S přípravou můžeme být spokojení, ať už co se týče tréninků, zápasů nebo celkového nasazení. Je to zatím diametrální rozdíl oproti začátku loňské sezóny. Jsme rádi, že do týmu přišly nové tváře - ať už to jsou dva hráči přicházející z jiných klubů, kteří mají kvalitu a hlad po hokeji, nebo ať to jsou kluci z loňské juniorky která hrála prim, a kteří mají dobré návyky. Tým dostal svěží vítr a se začátkem sezóny tedy zatím může panovat spokojenost. Odehráli jsme spoustu zápasů - dá se říct, že jsme v přípravě víc hráli než trénovali, což je při našem počtu i dobře. Hodně jsme se sestavou rotovali a hráči, kteří dostávali prostor, na ledě nechávali všechno.“

Hvězda vstupuje do teprve druhé sezóny v rámci Krajské ligy mužů Středočeského kraje. V té premiérové loňské se jí dlouho nedařilo překlopit výsledky na svojí stranu, ale v druhé polovině sezóny tým skvěle výkonnostně i výsledkově zabral a ze dna tabulky se dostal až na příčky zajišťující účast v předkole play-off (v němž vypadla Hvězda 1:2 na zápasy s Velkými Popovicemi). Letos je KLM o jednoho tradičního účastníka chudší, neboť loňský vítěz ligy z Kralup nad Vltavou vybojoval postup do 2. ligy, takže ve středočeské lize bude účastníků 17. Účastníci budou opět rozděleni do 3 skupin (Sever, Jih a Východ), přičemž celkem čeká Hvězdu v základní části 20 kol (2x s celky ze skupiny Sever, 1x s celky ze skupiny Jih a Východ). 

Určit favority soutěže je letos nesmírně těžké, o přední příčky by mělo bojovat hned několik celků a my můžeme doufat, že v popředí uvidíme i Hvězdu. Hodnocení trenéra Katze, stejně jako výsledky z přípravy (včetně skalpů týmů jako Poděbrady a Černošice), dávají celkem nadějné vyhlídky. „Cíl do ligy je mít klidnější průběh průběh sezóny než loni, aby byla v týmu pohoda, nedostali jsme se pod zbytečný tlak a drželi situaci ve vlastních rukou. Tým má kvalitu na to hrát minimálně klidný střed tabulky, takže cílem je určitě účast v čtvrtfinále play-off, ať už postupem přes předkolo nebo zajištěním přímé účasti v něm na základě umístění po základní části. Opravdu to letos zatím vypadá lépe než loni, takže doufám, že to přeneseme do soutěžního období a vstup do ligy se nám vydaří,“ říká hlavní trenér A-týmu Katz.

Start soutěže je za rohem a my věříme, že si najdete cestu na domácí utkání A-týmu a podpoříte naše hráče na cestě za vítězstvím. Ligová premiéra je na plánu v sobotu 9. září od 18:45 na ZS Hvězda proti Rakovníku, druhé utkání na domácím ledu se pak koná na státní svátek 28. září od 18:45 proti Poděbradům. Těšíme se na vaši návštěvu!