Matěj Drtina |

Průběh rekonstrukce ledové plochy na Hvězdě

Od začátku dubna probíhají na ZS Hvězda nepřetržitě komplexní stavební práce týkající se rekonstrukce naší ledové plochy. Nabízíme vám průběžně aktualizovaný pohled na průběh těchto prací na našem zimním stadionu.

1. týden prací (1.-7. dubna) - 31. března se koná na Hvězdě poslední domácí utkání sezóny (9. třída v boji o extraligu proti Písku), o den později se již začíná rozmrazovat ledová plocha. Postupně se začínají demontovat mantinely a ještě v tomtéž týdnu najíždí na plochu první těžká technika.

 

3. týden prací (15.-21. dubna) - Ledovou plochu na Hvězdě již nic nepřipomíná. Těžké stroje jedou naplno - kutají do země a postupně rozebírají více než 40 let starou betonovou plochu a chladící systém.  

 

7. týden prací (13.-19. května) - Dostali jsme se (respektive těžká technika) až na dno, více než 2 metry pod původní úroveň ledové plochy. Hlouběji už nejdeme - abychom se nedostali až k tunelu linky "A" pražského metra :-). Suť ze staré plochy, včetně promrzlého podloží, byla odvezena. Nyní je na čase vytvořit podloží nové, na které přijde první nosná vrstva betonu - a následně několik dalších vrstev...


9. týden prací (27. května - 2. června) - Máme za sebou 2 měsíce stavebních prací a plocha se pomalu začíná rýsovat. První nová - nosná - vrstva betonu byla položena. Na ni poté přijde topný systém, následně další vrstva betonu, následně izolace, chladící systém a poté finální betonová vrstva na které se vytvoří led. Hrazení z dřevotřísky je jen dočasné - neplánujeme jít s tímto druhem mantinelů do sezóny :-). 


11. týden prací (10.-16. dubna) - Trubky pro topení podloží položeny, nyní se překrývají betonovou vrstvou která bude zároveň sloužit jako podklad pro izolaci. Pro kontext - trubky pro topení slouží k zabránění promrzání spodní části podloží (k čemuž docházelo dosud - a což přispívalo k deformaci ledové plochy), přičemž pro to bude využíváno zbytkové teplo z kompresorů.

 

Fotogalerie

Další fotografie